Pisarka Ewa Nowak była gościem spotkania autorskiego, które odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym w Rudzie-Hucie. Zostało ono sfinansowane przez Instytut Książki w ramach programu Dyskusyjnych Klubów Książki, realizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.
Ewa Nowak jest pedagogiem i terapeutą. Pisze felietony, opowiadania w takich pismach jak: "Cogito", "Victor Gimnazjalista", "Victor Junior", "Magazyn 13-tka", "Edukacja Twojego Dziecka. Prócz tego na jej koncie jest 27 powieści młodzieżowych m.in. "Wszystko, tylko nie mięta", "Lawenda w chodakach", "Bardzo biała wrona", "Koleżaneczki", "Yellow bahama w prążki" . Jej twórczość odnosi się do uczciwości, szczerości wobec siebie i innych, przyjaźni, miłości i szacunku dla drugiego człowieka. Młody czytelnik odnajdzie w nich podpowiedzi jak radzić sobie w szkole, domu, z przyjaciółmi i trudnych okresach swojego życia, poprzez solidarność z bohaterami jej powieści.
W spotkaniu uczestniczyła, dyrekcja i nauczyciele LO w Rudzie-Hucie, mieszkańcy gminy Ruda-Huta, pracownicy Biblioteki Publicznej gminy Ruda-Huta, pracownicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie - Jerzy Gajewski, kierownik działu instrukcyjno-metodycznego WBP oraz wojewódzki koordynator Dyskusyjnych Klubów Książki, a przede wszystkim młodzież.
To głównie do niej pisarka kierowała swoje słowa. Opowiadała o tym kto może zostać pisarzem i czy nazwisko Nowak jest dobrym nazwiskiem dla autora książek, skąd czerpie się pomysły na książki, jak pracować twórczo, skąd się biorą tytuły powieści. Ewa Nowak mówiła też o różnicach w rozwoju dzieci i ich wpływie na przyszłe życie. Na swoim przykładzie pokazała młodzieży, że żadna choroba nie zamyka drogi do osiągnięcia sukcesu. Należy przede wszystkim pracować.